Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 148.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | STR459F-700-57 |
| Brand Name | Trussardi |
| Arm length | 148.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Brown Shaded |
| Frame color | Black |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 8052237084645 |















