Lens Width: 60.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | STR452F-579-60 |
| Brand Name | Trussardi |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Shiny Palladium |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | Silver |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Geometric |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 60.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 840401800768 |















