Lens Width: 62.0 mm
Bridge Width: 15.0 mm
Arm Length: 150.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | STR220F-700-62 |
| Brand Name | Trussardi |
| Arm length | 150.0 mm |
| Bridge width | 15.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Smoke Flash |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 62.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 8052237082023 |















