Lens Width: 59.0 mm
Bridge Width: 21.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SZV320590300 |
| Brand Name | Zadig & Voltaire |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 21.0 mm |
| Detailed frame color | Rose Gold |
| Detailed lens color | Grey Gradient |
| Frame color | Rose Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 59.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 190605363898 |













