Lens Width: 47.0 mm
Bridge Width: 1.0 mm
Arm Length: 142.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | 60019-00003 |
| Brand Name | 100 Percent |
| Collection | Legere |
| Arm length | 142.0 mm |
| Bridge width | 1.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Metallic Viperidae |
| Detailed lens color | Bronze Multilayer Mirror |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 47.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 841269193061 |















