Lens Width: 62.0 mm
Bridge Width: 1.0 mm
Arm Length: 124.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | 60012-00002 |
| Brand Name | 100 Percent |
| Collection | Speedtrap |
| Arm length | 124.0 mm |
| Bridge width | 1.0 mm |
| Detailed frame color | Polished Translucent Mint |
| Detailed lens color | Silver Mirror |
| Frame color | Green |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Shield |
| Lens color | Silver |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 62.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 196261017366 |















