Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 141.0 mm
Arm Length: 110.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | 60009-00013 |
| Brand Name | 100 Percent |
| Collection | Speedcraft |
| Arm length | 110.0 mm |
| Bridge width | 141.0 mm |
| Detailed frame color | Gloss Black |
| Detailed lens color | Photochromic |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Shield |
| Lens color | No Color |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 196261038866 |















