Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
| SKU | BV1326S-30015719-004 |
| Brand Name | Bottega Veneta |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Ivory |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | White |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Brown |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 198218640252 |









