Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 21.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
| SKU | BV1278SA-30015208-003 |
| Brand Name | Bottega Veneta |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 21.0 mm |
| Detailed frame color | Green Crystal |
| Detailed lens color | Green |
| Frame color | Green |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Green |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 198218865006 |









