Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA2047T-S-7ZJ-54 |
| Brand Name | Carrera |
| Collection | for Teens |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Black Green |
| Detailed lens color | Green Multilayer |
| Frame color | Black |
| Frame fit | Youth-Fit |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736782034 |















