Lens Width: 59.0 mm
Bridge Width: 15.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA304-S-06J-59 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 15.0 mm |
| Detailed frame color | Gold Havana |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Pilot |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 59.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736781884 |














