Lens Width: 63.0 mm
Bridge Width: 12.0 mm
Arm Length: 130.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA22-N-2M2-63 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 130.0 mm |
| Bridge width | 12.0 mm |
| Detailed frame color | Black Gold |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Shield |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 63.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736794068 |














