Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
| SKU | CA278-S-003-UC |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Black |
| Detailed lens color | Green |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Browbar |
| Lens color | Green |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 716736710099 |















