Lens Width: 50.0 mm
Bridge Width: 23.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA301-S-086-50 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 23.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Smoke Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 50.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736771670 |















