Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 13.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CA3027S-0SZJ-3X |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 13.0 mm |
| Detailed frame color | Beige |
| Detailed lens color | Grey Gradient |
| Frame color | Beige |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736988085 |













