Lens Width: 99.0 mm
Bridge Width: 1.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SCHC20S99579L |
| Brand Name | Chopard |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 1.0 mm |
| Detailed frame color | Silver |
| Detailed lens color | Violet Mirror |
| Frame color | Silver |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Shield |
| Lens color | Purple |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 99.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 190605023884 |













