Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SF9481-550RED |
| Brand Name | Fila |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Red |
| Detailed lens color | Silver Flash |
| Frame color | Red |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Silver |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 751286346862 |









