Lens Width: 47.0 mm
Bridge Width: 47.0 mm
Arm Length: 130.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SFI291-470880 |
| Brand Name | Fila |
| Arm length | 130.0 mm |
| Bridge width | 47.0 mm |
| Detailed frame color | Blue Crystal |
| Detailed lens color | Blue |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 47.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 751286367935 |









