Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SFI188-54C02X |
| Brand Name | Fila |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Green |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Green |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 751286358858 |









