Movement: Automatic
Case Width: 46.0 mm
Water Resistance: 100 m (330 feet)
| SKU | 46SCSKFBLKBKGD1 |
| Brand Name | Franck Muller |
| Collection | Skafander |
| Band Colour | Black |
| Band length | 8.0 in |
| Band Material | Rubber |
| Band type | Strap |
| Band width | 29.0 mm |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Case back | Closed |
| Case crystal | Sapphire Crystal Scratch Resistant |
| Case material | Titanium |
| Case shape | Barrel Tonneau |
| Case width | 46.0 mm |
| Water resistance | 100 m (330 feet) |
| Dial color | Black |
| Country of origin | Swiss-Made |
| Crown | Screw-Down Crown |
| Movement type | Automatic |
| UPC |














