Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | GG1426S-30014474-002 |
| Brand Name | Gucci |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 198218589490 |
















