Lens Width: 60.0 mm
Bridge Width: 15.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BOSS1485S-0PTA-1I |
| Brand Name | Hugo Boss |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 15.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Grey Gradient |
| Frame color | Black |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 60.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736805764 |















