Lens Width: 50.0 mm
Bridge Width: 21.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
| SKU | BOSS1608-S-2VM-IR |
| Brand Name | Hugo Boss |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 21.0 mm |
| Detailed frame color | Havana Pattern |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Geometric |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 50.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736866017 |















