Lens Width: 51.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BOSS1501-S-INA-51 |
| Brand Name | Hugo Boss |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | Black |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 51.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736788449 |















