Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 150.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BOSS1574-S-KB7-53 |
| Brand Name | Hugo Boss |
| Arm length | 150.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Grey |
| Detailed lens color | Smoke Gradient |
| Frame color | Grey |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736858296 |















