Lens Width: 51.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BOSS1627-S-3U5-51 |
| Brand Name | Hugo Boss |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Grey Green |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Green |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 51.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736977263 |















