Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
| SKU | BOSS1443-S-35J-IR |
| Brand Name | Hugo Boss |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Pink |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Pink |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Browbar |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886075485 |















