Lens Width: 60.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 150.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BOSS1441OS-0ANS-WJ |
| Brand Name | Hugo Boss |
| Arm length | 150.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Black Dark Ruthenium |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Black |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 60.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 197737221089 |















