Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
| SKU | SJV556-520NAV |
| Brand Name | John Varvatos |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Navy |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 52.0 mm |
| UPC | 751286368390 |













