Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 13.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SJV566-610HAV |
| Brand Name | John Varvatos |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 13.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 751286383942 |













