Movement: Quartz
Water Resistance: 10 m (33 feet)
| SKU | JS93BU |
| Brand Name | Joshua & Sons |
| Band Colour | Silver |
| Band length | 8.0 in |
| Band Material | Alloy |
| Band type | Bracelet |
| Band width | 24.0 mm |
| Clasp | Fold-Over Clasp |
| Case back | Closed |
| Case crystal | Mineral Crystal |
| Case material | Alloy |
| Case shape | Barrel Tonneau |
| Water resistance | 10 m (33 feet) |
| Dial color | Black and Blue |
| Crown | Pull and Push Crown |
| Movement type | Quartz |
| UPC | 848572056243 |















