Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | KARRIE-S-09Q-52 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Karrie |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Brown |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736177281 |















