Lens Width: 59.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | TALYA-F-S-J5G-59 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Talya |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Gold Brown |
| Detailed lens color | Dark Grey Shaded |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 59.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736738345 |















