Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
| SKU | KIYAS-0PJP-53 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Kiya |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Blue |
| Detailed lens color | Grey Silver |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736065847 |














