Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 24.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | NAOMI-S-733-52 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Naomi |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 24.0 mm |
| Detailed frame color | Peach Pink |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Pink |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736843773 |















