Lens Width: 47.0 mm
Bridge Width: 27.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | K533-BRN-47 |
| Brand Name | Kate Young |
| Collection | Rosalba |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 27.0 mm |
| Detailed frame color | Brown |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 47.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 764724400026 |













