Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | MJ1095S-06CR-9O |
| Brand Name | Marc Jacobs |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Sage |
| Detailed lens color | Dark Grey Shaded |
| Frame color | Green |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736859194 |









