Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | MK1111-100173-54 |
| Brand Name | Michael Kors |
| Collection | Dune |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Husk |
| Detailed lens color | Dark Brown |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 725125380737 |













