Movement: Automatic
Case Width: 39.0 mm
Water Resistance: 30 m (100 feet)
Features: Moonphase
| SKU | M0274071101001 |
| Brand Name | Mido |
| Collection | Smiling Moon |
| Band Colour | Silver |
| Band length | 8.0 in |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band type | Bracelet |
| Band width | 20.0 mm |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Case back | Exhibition |
| Case crystal | Sapphire Crystal Scratch Resistant |
| Case material | Stainless Steel |
| Case shape | Round |
| Case width | 39.0 mm |
| Water resistance | 30 m (100 feet) |
| Dial color | White |
| Features | Moonphase |
| Country of origin | Swiss-Made |
| Crown | Pull and Push Crown |
| Movement type | Automatic |
| UPC | 7612330142362 |
















