Lens Width: 60.0 mm
Bridge Width: 13.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | MIS0120-S-T5U-60 |
| Brand Name | Missoni |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 13.0 mm |
| Detailed frame color | Gold |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 60.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736749556 |















