Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | MIS0088-S-AY0-57 |
| Brand Name | Missoni |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Violet |
| Detailed lens color | Pink Doubleshade |
| Frame color | Purple |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Pink |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736726168 |















