Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 150.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | MB0098S-30008473-010 |
| Brand Name | Montblanc |
| Arm length | 150.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Black Ruthenium |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| UPC | 198218590823 |
















