Lens Width: 49.0 mm
Bridge Width: 23.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | MB0295S-30014581-003 |
| Brand Name | Montblanc |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 23.0 mm |
| Detailed frame color | Ruthenium |
| Detailed lens color | Blue |
| Frame color | Grey |
| Frame material | Plastic |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 49.0 mm |
| UPC | 198218742888 |
















