Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 142.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CT8127-080-54 |
| Brand Name | Nike |
| Collection | Bout |
| Arm length | 142.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Oil Grey |
| Detailed lens color | Gradient Smoke Indigo |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 193154601114 |













