Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 130.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | FV2401-010-54 |
| Brand Name | Nike |
| Collection | Brazier |
| Arm length | 130.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Black |
| Detailed lens color | Green Blue Mirror |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Wrap |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 196969510855 |













