Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | IH0898X-200-54 |
| Brand Name | Nike |
| Collection | Crescent Fall |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Khaki Brown Tortoise Clear Laminate |
| Detailed lens color | Dark Green |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 886895702379 |













