Movement: Automatic
Case Width: 43.0 mm
Water Resistance: 200 m (660 feet)
| SKU | RA-AA0E08Y |
| Brand Name | Orient |
| Collection | Revival World Map |
| Band Colour | Silver |
| Band length | 20.0 in |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band type | Bracelet |
| Case crystal | Mineral Crystal |
| Case material | Stainless Steel |
| Case shape | Round |
| Case width | 43.0 mm |
| Water resistance | 200 m (660 feet) |
| Dial color | Blue |
| Movement type | Automatic |
| UPC | 4942715033057 |















