Movement: Automatic
Case Width: 36.5 mm
Water Resistance: 300 m (990 feet)
Features: Date, Lumious Hands
| SKU | 73377704158RS |
| Brand Name | Oris |
| Collection | Aquis |
| Band Colour | Pink |
| Band length | 7.0 in |
| Band Material | Rubber |
| Band type | Strap |
| Band width | 18.0 mm |
| Clasp | Fold-Over Clasp with Push Button |
| Case back | Exhibition |
| Case crystal | Sapphire Crystal Scratch Resistant Anti Reflective |
| Case material | Stainless Steel |
| Case shape | Round |
| Case width | 36.5 mm |
| Water resistance | 300 m (990 feet) |
| Dial color | Pink Mother-of-Pearl |
| Features | Date , Lumious Hands |
| Calendar | Date at 6 o'clock |
| Country of origin | Swiss-Made |
| Crown | Screw-Down Crown |
| Movement type | Automatic |
| UPC |















