Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB1079-S-P9U-61 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | White Crystal |
| Detailed lens color | Gold Mirror |
| Frame color | White |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Gold |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736862927 |















