Movement: Automatic
Case Width: 46.0 mm
Water Resistance: 30 m (100 feet)
Features: Chronograph
| SKU | RJMDCH.601.10 |
| Brand Name | Romain Jerome |
| Collection | Moon Dust-DNA |
| Band Colour | Black |
| Band length | 8.0 in |
| Band Material | Rubber |
| Band type | Strap |
| Band width | 22.0 mm |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Case back | Closed |
| Case crystal | Sapphire Crystal Scratch Resistant |
| Case material | Stainless Steel |
| Case shape | Round |
| Case width | 46.0 mm |
| Water resistance | 30 m (100 feet) |
| Dial color | Green |
| Features | Chronograph |
| Country of origin | Swiss-Made |
| Crown | Pull and Push Crown |
| Movement type | Automatic |
| UPC |




































